Śmietniki w Białymstoku pełne skarbów?

W śmietnikach całego kraju możemy znaleźć wiele rzeczy. Zwykle są to śmieci, które można poddać recyklingowi w zakładach wyposażonych w bramy przemysłowe. Coraz częściej w okolicach koszy na śmieci pojawiają się prawdziwe perełki, które pamiętają jeszcze czasy PRL-u. Na pomysł wykorzystania znalezisk wpadli mieszkańcy Białegostoku, którzy wynajdują na lokalnych śmietnikach rzeczy, którym dają drugie życie.

Meble w stylu retro, akcesoria wyposażenia wnętrz, a nawet zabawki to przedmioty, które możemy bezpłatnie odebrać na terenie Białegostoku. Obowiązuje tylko jedna zasada: „kto pierwszy, ten lepszy”. Na profilu założonym na Facebooku znajdziemy grupę pod nazwą „Uwaga, śmieciarka jedzie Białystok”. Pomysł, który zapoczątkowała w Warszawie Dominika Szaciłło przyjął się także u nas. Grupa rozrosła się bardzo szybko i każdego tygodnia przybywa członków zafascynowanych przedmiotami w stylu vintage. Członkowie grup pokochali taką formę poszukiwania ciekawych przedmiotów, pośród wpisów znajdziemy wiele zdjęć śmietników rozmieszczonych na terenie całego miasta. Przedmiotów ciągle przybywa, a największą popularnością cieszą się meble, fotele, toaletki oraz krzesła. Nic dziwnego, gdyż część przedmiotów po renowacji osiąga zawrotne ceny na popularnych portalach aukcyjnych. Jedyną zasadą jaka obowiązuje na grupie jest informowanie użytkowników jeśli akurat wzięliśmy daną rzecz z okolic wybranego śmietnika. Trzeba się jednak spieszyć, gdyż najładniejsze meble znikają ze strony w ciągu kilkunastu minut!

Bardzo cieszy mnie ta inicjatywa, gdyż pozwala tchnąć nowe życie w stare przedmioty. Przy okazji możemy odkryć w sobie żyłkę poszukiwacza lub odkryć nieznany nam do tej pory talent od renowacji mebli. Takie wyposażenie w naszym mieszkaniu z pewnością przyciągnie wzrok przybyłych gości, którzy z zaciekawieniem wysłuchają historię naszego znaleziska i technik jakie stosowaliśmy przy odnawianiu przedmiotu. Przy okazji możemy wydać na nowy mebel zdecydowanie mniej pieniędzy, niż kosztowałby nas nowy ze sklepu. Nie wiem jak wy, ale ja rozpoczynam poszukiwania nowego fotela, może znajdę go na białostockim śmietniku?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s