Posprzątajmy wspólnie Białystok.

W Polsce nie brakuje śmieci. Każdego roku na terenach lasów, łąk oraz ulic znajdziemy setki pozostawionych butelek, papierków, torebek foliowych oraz wszelkiego rodzaju opakowań. Każdego roku w całym kraju organizowana jest akcja sprzątania świata, do której chciałbym zachęcić również białostoczan. 

W ogólnopolskiej akcji wezmą udział mieszkańcy Białegostoku, dla których Urząd Miasta przygotował niezbędne do sprzątania gadżety oraz zapewnia dobrą koordynację wspólnych działań. Uczestnicy zostaną wyposażeni w szare worki na odpady komunalne, papier, żółte worki na plastik, zielone na szkło oraz rękawiczki. Łącznie zakupiono 5,5 tys. worków i 30 tys. rękawiczek. Jak zaobserwowałem każdego roku akcja sprzątania cieszy się dużym zainteresowaniem w Białymstoku, sprzątają uczniowie szkół podstawowych, średnich, jak również przedszkolacy. Ci ostatni dzięki akcji zyskują świadomość, która zaprocentuje w dorosłym życiu. Najmłodsi uczą się ekologicznego podejścia do życia i dbałości o środowisko. Białostocka młodzież zauważa natomiast jak dużym problemem są śmieci, które często sami wyrzucają gdzie popadnie.

Sam będę sprzątał śmieci na ulicach naszego miasta, gdyż uważam, że bez tego typu działań nigdy nie uświadomimy społeczeństwa w zakresie dbania o przyrodę. Co ciekawe w naszym kraju w ciągu jednego tylko roku produkujemy 11 mln ton odpadów komunalnych, z czego zaledwie 26% z nich jest poddawana recyklingowi. Sprzątanie świata w Białymstoku odbędzie się 15 września, a wydarzenie zakończy się piknikiem ekologicznym w Szkole Podstawowej nr 12 przy ul. Komisji Edukacji Narodowej 1A. W tym dniu przygotowano wiele atrakcji dla najmłodszych: zabawy, gry, konkursy ekologiczne, dmuchane zjeżdżalnie i wiele innych. Będą one dostępne w godzinach 12-16.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s