W Białymstoku narzekają na kursantów nauki jazdy.

Na ulicach naszego miasta pełno jest samochodów. To nic nowego, jednak korki i utrudnienia w ruchu związane z początkiem roku szkolnego, utrudniają sprawne przemieszczanie się ulicami Białegostoku. Jak się okazuje taki stan rzeczy wywołuje w ludziach negatywne emocje, które tym razem skupiły się na dopiero uczących się kursantach.

Kierowcy na lokalnych forach skarżą się błędy popełniane przez kursantów nauki jazdy błędy. Najczęstszym argumentem jest zbyt wolne przemieszczanie się, wybieranie nie tego co trzeba pasa jazdy na rondzie, czy niepewność przy włączaniu się do ruchu i zmianie pasa. Białostoczanie narzekają też na instruktorów, którzy to według nich nie zwracają uwagi na błędy kursantów. Moim zdaniem warto, aby krytykujący przypomnieli sobie czasy, kiedy to sami uczyli się jeździć samochodem. Czy nie popełniali błędów, czy jeździli sprawnie i szybko wykonywali określone drogowe manewry, czy już po kilku lekcjach stali się pełnoprawnymi kierowcami? Każdy z nas swoje początki wspomina ciężko, szczególnie jeśli nigdy wcześniej nie jeździliśmy samochodem.

Ja sam jestem tego doskonałym przykładem, gdyż wsiadając pierwszy raz za kółko paraliżował mnie strach bo nigdy wcześniej nie prowadziłem samochodu. Pierwsze lekcje to ogromny stres dla takich osób, a błędy zdarzają się przecież zawodowym kierowcom, którzy pokonali już w swoim życiu tysiące kilometrów. Brak umiejętności i stres kursantów to niestety doskonały zestaw do utrudniania innym kierowcom sprawnej jazdy. Jednak tu powinno pojawić się zrozumienie, że w końcu każdy zaczynał podobnie.

Moim zdaniem na drodze istotna jest w takich przypadkach wyrozumiałość. Co innego w sytuacji, kiedy instruktor dopuszcza kursanta do ciągłego popełniania błędów, jednak jak zakładam skarżący opisują sporadyczne przypadki, gdy do takiej sytuacji dochodzi. Szanujmy wszystkich użytkowników dróg, rowerzystów, pieszych, ale i właśnie kursantów, którzy mogą stać się lepszymi od krytykujących kierowcami. Na naukę potrzeba czasu, nikt nie staje się ekspertem po kilku, a nawet kilkunastu godzinach jazdy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s