Nowoczesne roboty będą powstawać w Białymstoku.

Mowa o pierwszym na świecie „Photonie”, czyli robocie rozwijającym się wraz z dzieckiem. Umowę w tej sprawie w ostatnich miesiącach podpisała białostocka firma Photon Entertainment z władzami Stadionu Miejskiego. Co ciekawe inteligentne roboty będą powstawały właśnie na terenie tego obiektu sportowego.

Photon to najbardziej rozpoznawalny startup w Polsce, który zakłada utworzenie robota potrafiącego stopniowo uczyć się nowych rzeczy. W ostatnich miesiącach Photona testowała grupa 3 tys. dzieci. Jak wskazują pomysłodawcy projektu, budowa robotów na stadionie miejskim, nie miała jeszcze miejsca w żadnej części świata. A więc to nasz kraj i w tym przypadku nasze miasto Białystok jest pod tym względem numerem jeden. Radości z faktu podpisania umowy nie kryły władze stadionu, które zwróciły uwagę na innowacyjną i niezwykle kreatywną ideę jaką jest ten nowoczesny startup.

Przypomnę, że tego typu projekty są z powodzeniem są prowadzone na terenie choćby Stadionu Narodowego w Warszawie, gdzie znajdziemy wiele startujących biznesów. Białostocka firma utworzyła startup, który pozwoli nie tylko na nowe miejsca pracy, ale przede wszystkim rozwój technologii, która będzie w przyszłości odgrywać jeszcze większą niż dotychczas rolę. Same Photony będą natomiast okazją do odkrywania przez dzieci pasji do nowoczesnych technologii i być może, kiedy dorosną, szansą na stworzenie podobnego projektu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s