Czy w Białymstoku powstanie strzelnica?

Chyba wreszcie mamy szansę na powstanie w naszym mieście strzelnicy. Pamiętam, że projekt powstania takiego miejsca został bardzo dobrze przyjętych przez lokalną społeczność, która wybrała powstanie strzelnicy jako główną inwestycję w budżecie obywatelskim na ten rok. Projekt został niestety odrzucony przez radnych, którzy wskazywali na jego zbyt wysoki koszt. Mam jednak dobrą wiadomość, gdyż polskie ministerstwo chce budowy strzelnic w każdym powiecie w kraju.

Ministerstwo Obrony Narodowej już na początku przyszłego roku chce wprowadzić program związany z rewitalizacją i budową nowych strzelnic. Tego typu obiekt miałby posiadać każdy powiat i byłby on dostępny dla każdej chętnej osoby. W chwili obecnej z 200 strzelnic w Polsce, funkcjonuje poniżej 100. W Białymstoku tym bardziej powinno powstać takie miejsce, gdyż w najbliższym czasie właśnie na naszym terenie funkcjonować jednostka obrony terytorialnej, jedna z trzech w całym kraju. Gdzie więc mają szkolić się i uczyć posługiwania bronią członkowie jednostki jak nie na strzelnicy?

Liczę, że tym razem radni nie będą blokować projektów obywatelskich i zawyżać kosztów inwestycji, gdyż znając realia powstanie programu będzie wiązało się z dodatkowymi środkami, które pomogą powiatowi białostockiemu i nie tylko w sfinansowaniu budowy strzelnicy na danym terenie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s