Medaliści olimpijscy odwiedzili nasz Białystok!

Bardzo ciekawa inicjatywa miała dziś miejsce na Rynku Kościuszki w Białymstoku. Na dużym terenie odbył się pierwszy w naszym mieście piknik pełen gwiazd sportu. W długiej kolejce po autografy ustawiali się białostoczanie w różnym wieku. Od młodzieży, przez rodziców z małymi dziećmi, aż po osoby starsze. To naprawdę nie lada gratka dla kibiców sportu, gdyż pojawiło się wiele znanych nazwisk.

Medaliści olimpijscy, mistrzowie świata i Europy oraz zawodnicy Jagiellonii wspierali akcję Fundacji „Naszpikowani”, która wspiera osoby oczekujące na przeszczep szpiku. Sportowcy jak widać chętnie biorą udział w tego typu akcjach i mam nadzieję, że to wydarzenie dopiero zapoczątkuje serię spotkań z gwiazdami w Białymstoku. Mi osobiście udało się chwilę porozmawiać z Tomaszem Majewskim, naszym medalistą w pchnięciu kulą, a także Kamilą Lićwinko, która osiągnęła dobry wynik na ostatnich zawodach w skoku wzwyż.

W czasie pikniku można było otrzymać od fundacji solidną dawkę informacji na temat samego przeszczepu oraz zarejestrować się w bazie danych dawców szpiku. To stoisko również cieszyło się sporym zainteresowaniem. Widać było, że mieszkańcy Białegostoku chcą pomagać innym.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s