Bezpłatna pomoc prawna.

To już tradycja, że w naszym mieście o tej porze roku ponownie zostają otwarte darmowe punkty porad prawnych. Łącznie na terenie Białegostoku pojawi się sześć takich punktów. Nic dziwnego, że ich liczba stale rośnie skoro taka forma pomocy jest oferowana przez miasto od blisko 3 lat. Władze miasta ogłosiły już konkurs na prowadzenie placówek przy ul. Ludwika Zamenhofa. W jakie dni możemy korzystać z bezpłatnych porad?

Potrzebne nam informacje uzyskamy od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 19:30. W każdej z placówek swoją pomoc oferują osoby z wykształceniem prawniczym, więc nie musimy się martwić, że ktoś wprowadzi nas w błąd lub dostaniemy niedokładną informację zwrotną. W punktach uzyskamy wsparcie m.in. z zakresu sporządzania pism o zwolnieniu z kosztów sądowych, ustanowienia pełnomocnika z urzędu, adwokata lub doradcy podatkowego oraz wiele innych. Z tej formy pomocy mogą korzystać osoby znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej, seniorzy, ofiary klęsk żywiołowych, kombatanci, posiadacze Karty Dużej Rodziny i osoby, które nie ukończyły 26 roku życia.

Przypomnę tylko, że w naszym mieście w ubiegłym roku z takich punktów skorzystało ponad 1870 osób. Najczęstsze porady dotyczyły prawa spadkowego, karnego, rzeczowego i cywilnego. Warto, by też lokalne firmy prawnicze zainteresowały się prowadzeniem takiego miejsca. Dotacja, która ma być udzielona na utworzenie wszystkich sześciu punktów wynosi ponad 364 tys. zł.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s