Myślisz nad zakupem mieszkania? Zajrzyj do dzielnic Białegostoku.

Okazuje się, że życie w naszym mieście nie jest wcale takie złe. To dobra informacja zarówno dla mieszkańców, ale i osób szukających komfortowego miasta do zamieszkania. Przyjazna dzielnica to taka, gdzie oprócz miłych sąsiadów znajdziemy ładną i zadbaną okolicę wokół osiedla oraz odpowiednio dużą liczbę sklepów z produktami w atrakcyjnych cenach. Ranking najlepszych miejsc do zamieszkania przeprowadził portal Otodom, który sprawdził zadowolenie mieszkańców z różnych rejonów Polski. Analiza wzięła pod uwagę ceny produktów oraz usług w poszczególnych miastach.

Wyniki są zaskakujące, ponieważ mieszkańcy Podlasia ocenili zadowolenie z cen produktów oraz usług na 4.96 punktu, w kraju wskaźnik ten wyniósł 4,52. Konkurencja była duża, mimo to Białystok zajął w tym rankingu wysokie 3 miejsce na 100 miast. Wyprzedził nas jedynie Rzeszów (5 punktów) oraz Żory (4,98). Tak dobry wynik to zapewne duża ilość wielkopowierzchniowych marketów, które muszą rywalizować, aby się utrzymać na rynku. Wynik może być jednak moim zdaniem nie do końca miarodajny, ponieważ pod uwagę wzięto też mieszkańców małych miejscowości i osoby przyjeżdżające zza granicy, które robią u nas zakupy. A co z osiedlami w Białymstoku?

Najlepiej pod względem komfortu życia wypada Osiedle Młodych, które otrzymało najwyższą notę 5,41. W sumie prawie wszystkie dzielnice osiągnęły dobre rezultaty, przekraczając próg 5 punktów. Warto wspomnieć też o cenach mieszkań bo zapewne to jest sprawą priorytetową dla osób zastanawiających się nad przeprowadzką do innego miasta. Tutaj jeśli chodzi o Osiedle Młodych średnie ceny mieszkań wahają się pomiędzy 3200 zł, a 4000 zł za m2 w starym budownictwie. W nowym budownictwie jest nieco drożej bo od 5200 zł do prawie 5700 za m2. Dla fanów domów jednorodzinnych też się coś znajdzie. Taki lokal możemy kupić już od 360 tys. zł, dla bardziej zamożnych są też wille o wysokim standardzie, gdzie ceny sięgają nawet 2 mln zł.

Te dane pokazują, że faktycznie można w dużym mieście jakim jest Białystok kupić mieszkanie w rozsądnej kwocie. Jednak najważniejszy jest komfort życia, na który wskazali uczestnicy badania i jest on w naszym mieście wysoki. Martwi mnie jednak panujące u nas bezrobocie. W końcu co komuś po nowym mieszkaniu, kiedy nie może znaleźć odpowiedniej dla siebie pracy? Warto też zapoznać się z ofertą mieszkań socjalnych w naszym mieście. Taką formę pomocy oferuje miasto z terenu Podlasia. Przeczytacie o tym w innym artykule.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s