Aplikacja CiTTy ułatwia życie mieszkańców.

Doczekaliśmy się zupełnie nowego rozwiązania w mieście. Chodzi oczywiście o o mobilną aplikację pod nazwą CiTTy, która umożliwia białostoczanom zgłaszanie wszelkiego rodzaju problemów. Program dostępny na smartfony działa już prawie rok, można więc powiedzieć już kilka słów o tym jak się sprawdza. Aktualnie aplikacja jest dostępna na urządzenia z systemem iOS i Android, a także w przeglądarce internetowej.

To nowoczesne rozwiązanie umożliwia mieszkańcom w szybki i wygodny sposób zgłaszać do urzędu miejskiego problemy takie jak np. przewrócone drzewo, uszkodzony chodnik, zniszczone ławki w parku, niedziałające lampy miejskie, śnieg zalegający na dachach budynków i wiele innych. Do tej pory aplikację pobrano ponad 2 tysiące razy i za jej pomocą zgłoszono blisko 2900 różnego rodzaju spraw. Co ciekawe program umożliwia oprócz opisu dodanie zdjęć do zgłoszenia, tak udokumentowane zgłoszenie ląduje do odpowiedniego działu w białostockim ratuszu, a następnie działaniem zajmują się odpowiednie służby. Dodatkowo aplikacja CiTTY sprawdza się równie dobrze w przypadku osób niedowidzących. Wystarczy tylko wejść w nią za pomocą strony internetowej i już możemy zmienić wielkość czcionki, czy kontrast strony.

Jak wskazują urzędnicy dzięki aplikacji zmniejszyła się ilość telefonów do urzędu miasta. Wcale się nie dziwię, gdyż sam wolę zgłaszać wszelkie sprawy za pomocą słowa pisanego. Wtedy wiem co chcę dokładnie powiedzieć, mogę się nad tym nieco dłużej zastanowić i przygotować dokładne pismo do urzędu. Tego nie umożliwia rozmowa telefoniczna, ponieważ zwykle o czymś zapominamy lub nie przykazujemy wszystkich szczegółów. Ja już pobrałem aplikację, jeśli zauważę jakąś usterkę w Białymstoku to z pewnością przetestuję działanie tego nowoczesnego programu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s