Niecodzienne podziękowanie.

Tak niespotykanej formy podziękowania nie spodziewał się zapewne funkcjonariusz sokólskiej komendy pod Białymstokiem. Policjant pomógł w ostatnim czasie mężczyzn starszemu 93-letniemu mężczyźnie, który na jednej z ulicy stał, kurczowo trzymając się znaku drogowego. Aspirant Robert Zajkowski przekazał seniora rodzinie i wrócił do pełnienia służby.

Kilkanaście dni po tym zdarzeniu do Komendy Powiatowej Policji w Sokółce dotarła niezwykła koperta. Wewnątrz znajdowała się laurka i prace plastyczne wykonane przez dwójkę dzieci oraz list z podziękowaniami od kobiety. Jak się okazało, autorką była mieszkanka, która wraz z córkami widziała całą sytuację i postanowiła w jakiś sposób odwdzięczyć się za postawę policjanta. Nasz policjant nie krył zaskoczenia, mimo że pełni swoją służbę już od 12 lat. Podkreślił jednak, że taki gest jest bardzo motywujący i miły.

Według mnie takie drobne gesty to przejaw bardzo dobrego serca naszych mieszkanek. W końcu niecodziennie pełniący służbę policjanci, często z narażeniem życia, otrzymują tego typu podziękowania. Z pewnością funkcjonariusz czytając te wszystkie słowa i widząc pięknie wykonane przez dzieci prace pomyślał, że jest we właściwym miejscu i że wykonuje swoją pracę w sposób najlepszy jaki tylko można. To budujące, że jako Polacy potrafimy wciąż docenić drugiego człowieka. Niech to będzie przykładem dla wszystkich, którzy narzekają na swoich sąsiadów i panujące wśród nich podejście do innych ludzi. Zmiany powinniśmy rozpoczynać przede wszystkim od siebie. Wtedy mogą one rozlewać się na lokalne społeczności, a później globalnie na cały kraj.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s