Ważna akcja pomocy bezdomnym.

„Podaruj koc bezdomnemu” to akcja, którą wymyślili studenci białostockiego kulturoznawstwa. Pierwsza edycja miała miejsce w styczniu tego roku i cieszyła się bardzo dużą popularnością. Studenci liczą, że i tym razem będzie podobnie, ponieważ zbliża się zima. Na terenie naszego miasta nie brakuje osób, które nie mają żadnego schronienia. Ich ratunkiem i być albo nie być może być ciepły koc, który uchroni ciało przed złymi warunkami atmosferycznymi.

Zbliżające się niskie temperatury i nadchodząca zima to niezwykle trudny czas dla osób bezdomnych. Każdego roku wiele osób w całej Polsce umiera z wyziębienia. My mamy dobrze, gdyż siedzimy w ciepłych domach, w tym samym czasie za oknem osoby bez dachu nad głową prowadzą nierówną walkę o przetrwanie. Pomieszkują najczęściej w opuszczonych, nieogrzewanych budynkach, pod namiotami, w działkowych altankach, czy w okolicach dworców i osiedlowych śmietników. Doskwierająca niska temperatura sprawia, iż bezdomni ubierają się na cebulkę, ale często brakuje im nawet ubrań. Jak możemy pomóc w takiej sytuacji?

Jeżeli mamy niepotrzebne nam koce, kołdry, kurtki, czapki, rękawiczki, szaliki, swetry, bieliznę, skarpety, obuwie zimowe czy ręczniki to wystarczy przynieść je w najbliższy piątek w godzinach od 9 do 15 do Wydziału Filologicznego w Uniwersytecie w Białymstoku. Potrzebne są też lekarstwa na przeziębienia jak apap, ibuprom, czy polopiryna, a także wszelkiego rodzaju witaminy lub suchy prowiant. Pamiętajmy, że warto pomagać. W końcu nigdy nie wiadomo co spowodowało, że ktoś znalazł się na ulicy bez domu. Każdy z nas może w dziwnych okolicznościach losu trafić na ulice, wtedy, gdy najmniej się tego spodziewamy.

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s