Felerny parking za pieniądze mieszkańców.

Czasem w naszym mieście zdarzają się inwestycje, o których pewnie projektanci chcieliby zapomnieć. Dawno nie słyszałem o żadnym takim przypadku w Białymstoku, jednak do czasu, aż sam przechodząc przy Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie zauważyłem problemy parkujących tam pojazdów. To spora inwestycja, gdyż kosztowała równiutkie 6 mln zł. Co poszło nie tak?

Wróćmy może do początku, czyli przenosin. MOPR w Białymstoku zmienił swoje dawne miejsce i od kilku lat działa przy ul. Klepackiej. Jeszcze w zeszłym roku nasi urzędnicy szczycili się nowym budynkiem. Miał być piękny, funkcjonalny i umiejscowiony niestety na obrzeżach miasta. Jeśli miał obsługiwać wszystkich mieszkańcom to sama lokalizacja nie jest zbyt trafiona, ale nie w tym jest obecnie główny problem. Schody zaczynają się na parkingu, który ma pomieścić blisko 50 samochodów. „Ma” ponieważ ¾ parkingu zajmują urzędnicy, reszta musi się dobrze naszukać wolnego miejsca. To jednak nie jest jedyny problem, główny to wyznaczone miejsca parkingowe. Nie mam pojęcia kto to wymyślił, ale samochody stoją w takim ścisku, że praktycznie jeden zastawia drugiego.

Spoglądam na wyjeżdżającego kierowcę, twarz skupiona, krople potu na czole i ciągłe spoglądanie w stylu „czy na pewno się zmieszczę”. Niejednokrotnie mieszkańcy muszą prosić o przestawienie dłuższego pojazdu bo jest problem z wyjechaniem. Jeśli nie wierzycie to spróbujcie tam zaparkować i opuścić miejsce parkingowe. Słyszałem, że nawet sami pracownicy ośrodka wybierają tereny oddalone od miejsca pracy do parkowania, gdyż słyszą co jakiś czas o uszkodzeniu samochodu przy wyjeżdżaniu z parkingu. Zresztą wystarczy spojrzeć i gołym okiem widać złe rozplanowanie, nieco dłuższe samochody to już w ogóle mają tragicznie. Zarówno przód i tył wystaje poza wyznaczone linie.

Przypomnę wam tylko raz jeszcze, ta inwestycja pochłonęła 6 mln zł. Miejska kasa się uszczupliła, budynek jest ładny, ale parking mało funkcjonalny. Jako mieszkańcy płacący podatki chcielibyśmy jednak, aby realizowane projekty miały ręce i nogi. Niestety nasz parking przy MOPR w Białymstoku to z pewnością nieudana inwestycja. Wystarczy tylko zapytać kierowców parkujących w tym miejscu.

Zobacz informacje na temat szlabanów parkingowych w Białymstoku.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s