Kino otwarte, lecę po bilety!

Wreszcie się doczekaliśmy. Białystok jako duże miasto może się wreszcie pochwalić kinem z prawdziwego zdarzenia. Mowa oczywiście inwestycji w Atrium Biała, gdzie wyremontowano kino Helios. Co znajdziemy w środku? Chociażby przearanżowane i przestronne wnętrza, kawiarnię, interaktywny ekran i wiele innych. Prace remontowe trwały przez kilka miesięcy, zapewne wielu z was oczekiwało na ten moment. Nie martwcie się, ja też.

Stylistyka zmodernizowanego obiektu przypomina teraz kliszę filmową. Obiekt jest lepiej doświetlony i naprawdę elegancki. Moją uwagę zwróciła złota kolumna oraz tablice, na których wyświetlają się informacje na temat seansów. To ostatnie jest świetnym rozwiązaniem, nigdy nie wiem ile trwać będzie film, na którym są ludzie przede mną. Czasem przyjeżdżałem do kina wcześniej i nigdy nie było wiadomo, czy mogę w tym czasie ruszyć się gdzieś na chwilkę, czy nie. Ciekawy jest też ekran interaktywny, gdzie wyświetlane są zwiastuny nowych filmów. Wystarczy użyć gestów, aby obejrzeć trailer filmu, który pojawi się w naszym kinie. Pomyślano też o najmłodszych widzach, którzy w holu mogą korzystać z interaktywnego stołu, krzesełek, stolika i maty.

Dostosowano też obiekt do najnowszych standardów w branży. Mamy lepsze, poprawione nagłośnienie, a filmy wyświetlają się w technologii DepthQ. W praktyce znaczy to tyle, że oprócz lepszej jakości obrazu możemy sobie wybrać spośród 4 różnych par okularów 3D. Możemy je zakupić i przynosić ze sobą na seanse. Miejsc nie zabraknie dla wszystkich, gdyż kino oferuje od teraz 8 sal, gdzie pomieści się blisko 1700 miejsc siedzących. Ponadto w każdej z nich znajdziemy miejsca dla osób niepełnosprawnych, które poruszają się na wózkach. Pomyślano również o osobach niedowidzących i niedosłyszących. Mogą one sprawdzić najnowszą funkcję audiodeskrypcji. Takie warunki to ja rozumiem. Już nie musimy szukać w Warszawie nowoczesnych obiektów, mamy jeden duży u siebie i zapewniam, że będzie się on cieszył ogromną popularnością.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s