Nowe stacje rowerowe, wsiadasz i jedziesz.

Mowa oczywiście o stacjach BiKeR, które zostaną rozmieszczone na kolejnych ulicach Białegostoku. Nasze miasto podobnie jak wiele dużych aglomeracji korzysta z nowoczesnych rozwiązań wypożyczania rowerów stojących w specjalnych automatycznych „parkingach”. Rowerzystów u nas nie brakuje, samo głosowanie to blisko 9400 oddanych głosów. Dzięki niemu wytypowano dwie nowe lokalizacje, gdzie rozmieszczone zostaną stacje rowerowe.

Mieszkańcy byli zgodni co do wytypowania najlepszych pod względem komunikacyjnym lokalizacji. Rowery będzie można wypożyczać już niebawem przy ul. 42 Pułku Piechoty (4158 głosów) i al. Konstytucji 3 Maja (2549 głosów). Za pomocą głosowania wybrano miejsca, gdzie białostoczanie najbardziej potrzebują takiego rozwiązania i będą z niego korzystać. Takich miejsc wciąż brakuje i są spore oczekiwania pod tym względem. Wskazują na to inne głosy, które przegrały z wyżej wymienionymi lokalizacjami. Są wśród nich ul. Bolesława Chrobrego (860 głosów), gen. J. Bema (654), Hallera/Dziesięciny (405) oraz Zawady/Polna (610). Jak dużą popularnością cieszą się wypożyczalnie rowerów w Polsce?

Sieć stacji BiKeR obsługiwana przez firmę Nextbike rozwija się w naprawdę niezłym tempie i uderza w kolejne rekordy. Tylko w zeszłym roku w systemie zapisało się powyżej 11 tys. nowych klientów, a całkowita ich liczba w całym kraju wynosi obecnie prawie 60 tys. osób. Dwie stacje w Białymstoku to jednak nie koniec, już niedługo system będzie powiększony o kolejne 5 stacji i 50 rowerów. Pozostaje mi życzyć wszystkim użytkownikom wypożyczalni szybkiego zakończenia zimy i nadejścia wiosny. Sam muszę kiedyś spróbować jazdy na miejskim rowerze. Mam co prawda swój, ale ciekawi mnie cały ten system wypożyczania i jego sprawność w działaniu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s