Zakład Pilkington IGP i nowe miejsca pracy na Podlasiu.

To doskonała informacja dla blisko 200 osób, które znajdą zatrudnienie w nowym zakładzie Pilkington IGP w Białymstoku. Zakład rozrasta się o kolejny już obiekt na terenie naszego miasta, pojawią się więc nowe oferty pracy. Warto już teraz śledzić miejskie portale z ogłoszeniami lub zgłaszać się osobiście prosząc o kontakt do nowego pracodawcy. Chętnych z pewnością nie zabraknie, należy więc śledzić ten temat na bieżąco.

Nowy zakład jest właśnie budowany w Panattoni Park, jego powierzchnia to równe 10 tys. metrów kwadratowych. Jeżeli wszystko dobrze pójdzie to firma rozpocznie produkcję jeszcze w tym roku. Czym zajmuje się Pilkington IGP? To znany producent szyb zespolonych i metalowych stojaków do szkła. Źródła sprzedaży wytwarzanych dóbr to zarówno Polska, jak i rynki zagraniczne. Nowoczesny obiekt ma zostać wyposażony w 4 linie do produkcji szyb oraz system cięcia szkła, znajdzie się tu także specjalny piec do hartowania szkła. Zatrudnienie w firmie znajdą przede wszystkim pracownicy produkcji. Mam też ciekawą informację dla przedsiębiorców. Miejsce, gdzie budowany jest nowy zakład jest pełne wolnej przestrzeni do zagospodarowania. Panattoni Park Białystok ma powierzchnię ponad 40 tys. metrów kwadratowych, miejsca zostaje więc sporo. Należałoby zwyczajnie rozejrzeć się nad możliwością umiejscowienia swojego biznesu w pobliżu innych większych firm. Najemca nie określa wielkości dla poszczególnych zakładów, możecie więc należeć do sektora małych i średnich firm i też postawić swoje przedsiębiorstwo w tym miejscu.

Z plusów takiej lokalizacji trzeba wymienić dobry dojazd do centrum miasta. Teren znajduje się co prawda w granicach administracyjnych naszego miasta, ale może dzięki temu ceny najmu będą bardziej korzystne? Zainteresowanie jest spore, do tej pory już połowa całej powierzchni znalazła swoich „lokatorów”.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s