Jaki jest numer infolinii miejskiej w Białymstoku?

Mijają już trzy lata działalności infolinii miejskiej, którą powołano do życia w celu uzyskania dodatkowych informacji urzędowych. W ciągu tego okresu przyjęto ponad 170 tys. zgłoszeń dotyczących często przepisów, ale też interwencji na terenie miasta. Białostoczanie coraz częściej wybierają numer 85 879 79 79 w celu uzyskania konkretnej pomocy ze strony urzędników.

To duże ułatwienie dla mieszkańców, którzy zadają pytania o dowody osobiste, prawo jazdy, potrzebne w Urzędzie Stanu Cywilnego dokumenty, czy kwestie związane z rejestracją pojazdów. Coraz więcej zapytań dotyczy prowadzenia działalności gospodarczej, podatków, czy sytuacji na drogach. Sam zauważam problem z czystością w wielu rejonach Białegostoku, dzięki numerowi możemy teraz zgłaszać wszelkie niedogodności utrudniające nam na co dzień życie. Warto więc zgłaszać ewentualne zmiany, ale tylko te konkretne. Szkoda zajmować tak ważny numer dla spraw błahych. Moim zdaniem powołanie do życia linii telefonicznej to strzał w dziesiątkę, przyspiesza to zdecydowanie czas poświęcony na wizytę w urzędach. Nie musimy się już nigdzie ruszać bez potrzebnych dokumentów, przez słuchawkę uzyskamy informację co należy przynieść. Dzięki temu nie trzeba po raz kolejny wracać się do domu po potrzebny świstek.

Przyznaję, że i czas działania linii w tygodniu jest dobrze dopasowany pod względem godzin. Infolinia funkcjonuje w poniedziałki w godzinach 8-17, w pozostałe dni tygodnia 7:30-15:30, a w soboty od 8 do 12. Przeciętna liczba dziennych telefonów to od 200 do 300 połączeń. Widać więc bardzo dużą popularność tej formy komunikacji, co raczej nikogo nie powinno dziwić. Warto w tym miejscu pochwalić pracowników, którzy pewnie słyszą w słuchawce nie tylko konkretne zapytania, ale i te czasem zupełnie nieistotne. Taki już urok infolinii.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s