Czujniki dymu i czadu oddane do użytku.

Władze naszego miasta już od jakiegoś czasu dbają o nasze bezpieczeństwo. Zatrucia czadem i dymem nie należą wcale do rzadkości, szczególnie tam, gdzie mamy dostęp do pieców na opał stały. Takich budynków u nas nie brakuje i wiele osób może dzięki czujkom poczuć się bezpieczniej. Tylko w tym roku w mieszkaniach białostoczan zamontowanych zostanie łącznie 60 takich czujek, domostwa będą więc przygotowane na przyszły sezon jesienno-zimowy. Jakie mieszkania otrzymały darmowe czujniki?

Obecnie taki projekt dotyczy wyłącznie budynków zarządzanych przez Zarząd Mienia Komunalnego w Białymstoku. Jest to w sumie 19 budynków posiadających piece, gdzie znajduje się 57 mieszkań. Wewnątrz pomieszczeń zostały zamontowane czujniki alarmujące o emisji do powietrza szkodliwych substancji powstających w wyniku spalania w piecach. Inwestycję podzielono na montaż 35 czujników dymu oraz 25 czujek czadu. Łączny koszt zakupu to powyżej 10 tys. zł. Jeżeli chcielibyście zamontować we własnym zakresie taki detektor to warto rozejrzeć się za sprawdzonymi rozwiązaniami oferowanymi przez firmy z regionu. Koszt pojedynczego urządzenia nie jest wcale duży, zresztą nasze bezpieczeństwo jest więcej warte od tych kilkudziesięciu lub kilkuset złotych.

Zamontowane czujki będą regularnie sprawdzane pod kątem poprawnego działania. W sumie cały projekt inwestowania władz Białegostoku w detektory czadu i dymu trwa już od 7 lat. Dbanie o bezpieczeństwo mieszkańców się na tym nie kończy, gdyż każdego roku w chłodniejsze miesiące kontroli poddawane są też piece zapewniające ciepło w budynkach.

Zobacz także: Systemy przeciwpożarowe Białystok.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s