Jak korzystać z wypożyczalni rowerów?

Wraz z początkiem miesiąca ponownie uruchomiono stacje BiKeR rozmieszczone w Białymstoku. Nasze miasto ma w tej chwili aż 62 wypożyczalnie, gdzie znajdują się 654 rowery. Taka forma transportu bardzo spodobała się ludziom, widać to po statystykach. Obecnie ze stacji rowerowy korzysta blisko 60 tys. osób. Ten rok może pobić zeszłoroczny rekord, gdyż na terenie miasta zwiększono liczbę stacji i rowerów. Gdzie znajdziemy nowe stacje?

Zgodnie z życzeniami białostoczan kolejne stacje stanęły przy ulicach: Sikorskiego 35, ul. ks. Suchowolca 12, Baranowickiej 42, 1000-lecia PP 11A, Kawaleryjskiej 27 i gen. Stanisława Maczka 47. Bardzo mi się podoba umiejscowienie rowerów na stacjach PKN Orlen, dzięki czemu więcej osób skorzysta z tej formy transportu. Jeżeli posiadacie już karty użytkownika to są one ciągle aktywne i za ich pomocą wypożyczycie rower. Dla osób, które po raz pierwszy korzystają ze stacji mam kilka prostych wskazówek. Najpierw trzeba zarejestrować się do systemu za pomocą strony internetowej. Później konieczne będzie wpłacenie 10 zł na poczet aktywacji konta i wypożyczenia pierwszego roweru. Podobnie jak w zeszłym roku pierwsze 20 minut wypożyczenia jest darmowe. Co więcej osoby poruszające się Białostocką Komunikacją Miejską mogą dzięki karcie korzystać z różnego rodzaju zniżek. Jedną z nich jest wydłużony czas bezpłatnego wypożyczenia roweru wynoszący 30 minut. Jeżeli przekroczymy ten czas konieczna będzie opłata w wysokości 1 zł za pierwszą godzinę jazdy.

Jeszcze lepszym rozwiązaniem jest instalacja specjalnego aplikacji na telefon, która umożliwia wypożyczenie roweru. Sieć stacji BiKeR się rozrasta, oprócz naszego miasta korzystają z niej mieszkańcy Lublina, Poznania, Wrocławia, czy Łodzi. Jak tylko wyzdrowieję też zamierzam wsiąść na rower, mam co prawda swój, ale jestem ciekaw jak ta wypożyczalnia działa w praktyce.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s