Masz psa i spacerujesz po mieście? Koniecznie przeczytaj.

Kolejny raz muszę Wam napisać o czym co mnie zbulwersowało i co najgorsze, że sytuacja ma miejsce nie pierwszy raz. W dzielnicy Słoneczny Stok w Białymstoku jakaś osoba rozrzuca pułapki dla zwierząt. Akurat mój pies jest taki, że zjada praktycznie każdy przysmak leżący na ulicy. Jeśli macie podobnie i mieszkacie w tym rejonie to naprawdę uważajcie.

Osobnik ten na nowo rozpoczął swoją działalność na terenie miasta. Zapewne jest to ta sama osoba, która co jakiś czas ponownie przygotowuje pułapki dla naszych pupili. Rozrzuca on szynkę, w którą włożone są wkręty. Dotychczas tego typu „przysmaki” zostały znaleziono przy ulicach Sikorskiego oraz Witosa. Niestety zwierzęta czując zapach mięsa są przez niego przyciągane, mięso jest więc zjadane i później mamy bardzo poważny problem. Nasz pupil może doznać bardzo poważnych uszkodzeń, szczególnie jeśli taki wkręt zostanie połknięty. Zarówno pies jak i kot w takiej sytuacji może takie mięso spożyć, a następnie zdechnąć.

Wyraźnie widać, że ktoś miał dłuższą przerwę w rozstawianiu pułapek. Sprawca lub sprawcy są jednak na tyle przebiegli, że nie udaje się ich złapać. To nie pierwsze tego typu zdarzenie, gdyż w ciągu ostatnich lat na ulicach Białegostoku pojawiały się inne pułapki. Takie „przysmaki” z wkładką w środku to chociażby mięso zmieszane wraz z igłami, czy kasza z preparatem do udrażniania rur. Kwestię tą będzie analizować straż miejska, której do tej pory nie udało się schwytać nikogo. Takie przestępstwo jest zagrożone karą pozbawienia wolności do 3 lat.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s