Wypożyczanie skuterów? To możliwe na Podlasiu!

Można rzecz, że jest to ciekawostka, która stała się faktem. Mowa o możliwości wypożyczania skuterów w Białymstoku, gdyż na terenie Podlasia będzie działać firma blikee.city udostępniająca jako jedyna w kraju możliwość skorzystania z wypożyczonego skutera. Taki pojazd już niebawem będzie można rezerwować na 15 minut przed jego odblokowaniem, co ma dać pewność, że żadna osoba go wcześniej nie zabierze z wybranego w aplikacji miejsca. 

Wypożyczanie skuterów działa na zasadzie pozostawienia skuterów w wybranych miejscach miasta. Dzięki czemu nie ma konieczności tworzenia parkingów, ani też stacji pobierania pojazdów.  W praktyce wygląda to tak, że wypożyczamy skuter i zostawiamy go na wyznaczonym obszarze, osoba chcąca z niego skorzystać będzie musiała jedynie sprawdzić położenie najbliższego pojazdu w aplikacji na telefonie. Dzięki temu pojazd można będzie wypożyczyć na kilka minut w celu dojechania do pracy, czy też do sklepu lub na spotkanie z przyjacielem. To według mnie świetne rozwiązanie, gdyż sam potrzebuję niekiedy szybkiego transportu zamiast korzystania z paliwożernego auta. Skuter wciśnie się wszędzie, jest też dużo bardziej ekonomiczny do jazdy po zatłoczonym mieście. Zapytacie ile taka przyjemność będzie kosztować? W przypadku wypożyczenia na minuty koszt nie przekroczy 59 groszy za minutę jazdy, natomiast w przypadku wzięcia skutera na cały dzień ta kwota może wzrosnąć do maksymalnie 69 zł. Można też się zatrzymać w danym miejscu na pewien czas, wówczas włączany jest tryb postoju kosztujący 9 gr za minutę. Dodatkowo dla studentów oraz osób po 60. roku życia przewidziana jest 15% zniżka. Warto też zajrzeć do artykułu o wypożyczaniu rowerów w Białymstoku.

W najbliższych tygodniach na terenie miasta pojawia 20 skuterów, natomiast z czasem będzie ich łącznie 60. Trzeba pamiętać, że korzystać z nich będą mogły wyłącznie osoby, które ukończyły 18 lat. Wypożyczanie będzie funkcjonować w miesiącach marzec – listopad. Warto wspomnieć, iż każdy pojazd posiada dwa kaski, specjalne wkładki higieniczne na głowę oraz kopię ubezpieczenia i dowodu rejestracyjnego. Skuter jest włączany przy pomocy aplikacji, wyświetla też poziom naładowania baterii i przybliżoną liczbę kilometrów jaką można pokonać z obecnym stanem akumulatora.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s