To będzie piękna ozdoba, murale w modzie!

Uważam, że w Białymstoku nie brakuje budynków wymagających odnowienia. Wiadomo wszystko związane jest z kosztami, jednak nie jest to niemożliwe nawet w prosty sposób. Jedną z metod nadania nowego życia fasadzie budynku jest malowanie murali, które związane są z historią danego osiedla lub miasta. To doskonały pomysł, ponieważ taka ozdoba stanowi nie tylko estetycznie wyglądający obraz. Nam dorosłym daje to okazję do pokazania najmłodszych osób ważnych, które odegrały swoją rolę w historii Białegostoku. 

Tym razem upiększony zostanie jeden z budynków znajdujących się naprzeciwko Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Powstanie tam wizerunek patrona Białegostoku o wielkości 300 metrów. Za ten wielki obraz odpowiedzialny jest Rafał Roskowiński, który na tworzeniu murali zna się jak mało kto. Rzecz jasna w całym projekcie wspierać go będzie grono utalentowanych artystów; pierwsze efekty możecie zobaczyć już teraz, wystarczy wybrać się na spacer. Różnokolorowymi farbami obrazującymi wizerunek błogosławionego księdza Michała Sopoćki pokryty zostanie 10 – piętrowy blok z wielkiej płyty. Będzie to wspaniałe uhonorowanie tej niezwykłej postaci. To także okazja dla artystów do zapisania się w historii miasta. W projekcie biorą udział zdolni studenci z Gdańska i Lublina, którzy szlifują swoje umiejętności na uczelniach artystycznych. Początek prac rozpoczęto od odrysowania szablonu i pomalowania konturów, następnie nakładane będą farby.

Wizerunek bł. ks. Michała Sopoćki odwzorowano w postaci stojącego kapłana z różańcem w dłoni, w tle znajdziemy poświatę św. Faustyny Kowalskiej. Pod ich stopami umieszczono Sanktuarium Miłosierdzia Bożego oraz Ostrą Bramę w Wilnie. Na szczycie elewacji pojawi się gołąb, który jest symbolem Ducha Świętego. Pozostaje nam zaczekać raptem kilka dni, żeby ujrzeć dzieło w całej okazałości. Zobacz także: Może zabraknąć miejsc na cmentarzach.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s