Podaruj koc bezdomnemu, czyli słuszna akcja w ważnej sprawie.

Być może nie wiedzieliście o tej akcji, która właśnie się zakończyła. Postaram się jednak przybliżyć Wam temat rozwiązania, które z powodzeniem jest prowadzona na terenie Białegostoku od trzech lat. W ramach prostej zbiórki każda chętna osoba mogła ofiarować na rzecz najbardziej potrzebujących osób niepotrzebną odzież, poduszkę, buty, koc oraz wszystko to, co pomaga przetrwać bezdomnym ten trudny zimowy okres. 

Należy w tym miejscu przyjrzeć się naszemu życiu, które w porównaniu do osób bezdomnych jest krainą mlekiem i miodem płynącą. Osoby nieposiadające własnego lokum są narażone w okresie chłodów na mróz, wiatr, śnieg, pomieszkiwanie w postawionych w lasach namiotach, szałasach, altanach działkowych i starych, nieużywanych budynkach. Z kolei białostoczanie mający swój dom lub mieszkanie w bloku mogą cieszyć ciepłem przez cały rok. Dach nad głową to bardzo dużo, czego nie ma wiele bezdomnych osób. Część osób pomyśli sobie, że bezdomni są czasem w takiej sytuacji ze względu na własne wybory. Na ten problem trzeba spojrzeć jednak dużo szerzej, ponieważ nikt nie zna kolei losu wszystkich bezdomnych. Dla nas są to czysto prozaiczne problemy, których nie spotykamy na co dzień. Wystarczy pomyśleć o rzeczach jakie są przynoszone podczas zbiórek: czapki, swetry, buty, bielizna, poduszki, kołdry, worki na śmieci, środki do mycia, prania, konserwy, kawa, makarony, czy gotowe dania w słoikach. 

Dla nas są to rzeczy, o których nie musimy myśleć. Jednak dla bezdomnych jest to walka o przetrwanie wśród trudnych warunków. Jedzenie oraz odzież staje się tu podstawą do przeżycia. W tym roku zebrano sporo potrzebnych produktów i odzieży. Akcja przyjęła się szerokim echem, na co wskazuje już trzykrotne prowadzenie działań na przestrzeni ostatnich lat. Wszystkie przyniesione rzeczy w ramach zbiórki zostaną przekazane Stowarzyszeniu „Ku Dobrej Nadziei”, która zajmuje się pomocą osobom bezdomnym.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s