Poradnia psychologiczna przy oddziale onkologicznym to podstawa.

W Centrum Onkologii w Białymstoku powstała właśnie poradnia psychologiczna. Dlaczego o tym mówię? Otóż bliska mi osoba zmagała się z nowotworem złośliwym i wiem jak ważna jest pomoc specjalistów. Jednostka uzyskała wsparcie Narodowego Funduszu Zdrowia i znajdziemy tam fachową pomoc z zakresu psychologii, psychologii diagnostycznej, psychoterapii indywidualnej, rodzinnej oraz grupowej. Ponadto jednostka otrzymała wsparcie kontraktowe w kwocie powyżej 23 tys. zł, co umożliwi prowadzenie powyższych działań oraz sesji wsparcia społecznego. 

Celem prowadzonej w ośrodku pracy będzie pomoc ludziom w radzeniu sobie z różnymi, trudnymi sytuacjami. Często w chorobie nowotworowej dotykany jest przede wszystkim sam pacjent, który ma trudności w poradzeniu sobie z własnym umysłem. Tak wyniszczająca organizm choroba, zmiany ciała, wypadanie włosów jest szczególnie dotkliwe dla kobiet. Wiele problemów jest na tyle złożonych, iż dotykają one całe rodziny. Ja jestem tego przykładem bo każdy dzień był jednocześnie wyzwaniem i dużym zmartwieniem. Pojawiają się w głowie człowieka myśli, często negatywne, trudne. Wiele osób nie jest w stanie poradzić sobie z nimi we własnym zakresie, stąd też wsparcie profesjonalnych psychologów jest niezwykle ważne w całym tym procesie. Niejednokrotnie może wydawać się nam, że taka pomoc jest zbędna. Często po czasie okazuje się, że rozmowa i konkretne wskazówki terapeuty mogą być zbawienne. Zobacz też: http://instalatorstwo.net.pl/czy-kamery-cctv-sa-juz-wszedzie/

Nie zawsze konieczna jest terapia, czasem wystarczy krótsza konsultacja pozwalająca pacjentowi i jego rodzinie zrozumieć siebie nawzajem. Jeżeli znacie kogoś zmagającego się z nowotworem to warto przekazać tą informację. Wystarczy tylko uzyskać skierowanie od dowolnego lekarza, chociażby rodzinnego. Wszelkie informacje o zapisach znajdziecie pod numerami telefonów  85 6646729 oraz 85 6646789. Poradnia funkcjonuje w każdy poniedziałek, wtorek, środę oraz piątek od godziny 8 do 15 oraz w czwartek między 8 a 17.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s