Oczyszczacze powietrza w przedszkolach i żłobkach. Co Wy na to?

Na taki pomysł wpadł jeden z radnych Prawa i Sprawiedliwości, zauważył on ciągle przekraczane normy zanieczyszczenia powietrza smogiem w okresie jesienno – zimowym. Według niego jest to swojego rodzaju trucizna, a ilość pyłu zawieszonego w powietrzu jest szczególnie groźna dla najmłodszych. Pytanie tylko, czy instalacje elektryczne zastosowane w budynku przyjmą taki pobór mocy. Może wy wiecie, czy takie urządzenie pobiera dużo prądu? 

Teoretycznie w takim przedszkolu lub żłobku nie ma obawy o przeciążenia, w końcu instalacje montowane w ścianach nie muszą spełniać wyjątkowych właściwości ze względu na małą liczbę sprzętów zasilanych prądem. Niemniej jednak przy ciągłej pracy urządzeń takich jak oczyszczacze powietrza należałoby zadbać o jakość montowanych przewodów i wytrzymałość obciążeniową. Zajmują się tym przecież firmy świadczące usługi budowlane, poczytajcie sobie: http://mrowka-kadzidlo.pl/szyny-pradowe-rodzaje-i-zastosowanie/ Niemniej sam pomysł uważam za bardzo potrzebny, gdyż troska o dzieci powinna być priorytetem każdego. Często obserwując wskaźniki z czujników smogu widzimy przekroczenie norm o kilkadziesiąt procent, co realnie wpływa na zdrowie i życie każdego mieszkańca Białegostoku. Jeszcze kilkanaście lat temu tereny te były swego rodzaju „zielonymi płucami Polski”, lecz regularnie przybywająca liczba pojazdów i wycinka drzew oraz krzewów przyczyniła się w niechlubny sposób do niszczenia tutejszego powietrza.

W okresie zimowym bardzo odczuwam negatywny wpływ powietrza, które aż szczypie w gardło. Biegać nie można, wyjść na rower także, spacerować tym bardziej. Wciąż co prawda mamy sporą ilość zadrzewionych terenów, ale powstające nowe inwestycje jeszcze bardziej nadszarpną nasze miejsce w rankingu miast ze stosunkowo niskim poziomem zanieczyszczenia powietrza. Sale w przedszkolach i żłobkach są regularnie wietrzone, co jest zachowaniem w pełni normalnym. Jednak w czasie zimy wraz z wychłodzeniem budynku do pomieszczeń dostają się szkodliwe składniki pyłu PM 2.5. W takiej sytuacji wręcz konieczne stają się montowane w żłobkach i przedszkolach urządzenia.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s