Kolektory słoneczne – znajdź firmę, co Ci je zamontuje!

Ostatnia wiadomość dla mieszkańców Białegostoku jest naprawdę dobra. Końca dobiegł właśnie przetarg na zakup i montaż urządzeń fotowoltaicznych, które znajdą się niebawem na dachach domów prywatnych położonych na terenie miasta. Wszystko to za sprawą realizowanego projektu pod nazwą „Modernizacja indywidualnych źródeł energii cieplnej lub elektrycznej w Białymstoku”. Czego dokładnie dotyczył projekt i kto skorzysta? 

Nabór dotyczył projektowania, dostarczenie oraz instalacji kolektorów w dziewięciu gospodarstwach domowych. Projektem zostało objęte ponad 200 gospodarstw, które się do niego zakwalifikowały. Realizacja zadania przewiduje montaż kolektorów słonecznych przy dofinansowaniu kosztów kwalifikowanych na poziomie 85%. Wpłata własna nie wyniesie więcej niż 2200 zł netto plus podatek VAT. Wszystko to możliwe będzie dzięki współfinansowaniu inwestycji ze środków Europejskiego Funduszu Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Podlaskiego na lata 2014 – 2020. Łączna liczba domostw, które jeszcze w tym roku zostaną wyposażone w instalacje pozyskujące energię ze słońca to 225 domów. Inwestycja w odnawialne źródła energii nie kończy się tylko na tym, gdyż drugie tyle domów zostanie wyposażone w niskoemisyjne piece. Wszystkie wymienione w artykule zadania zostaną zrealizowane dzięki potężnemu budżetowi wynoszącemu aż 8,8 mln zł.

Z całą dozą pewności możemy stwierdzić, iż darmowy prąd pozyskiwany ze słońca to przyszłość. Instalacje tego typu znacznie ograniczają zużycie energii elektrycznej z sieci tradycyjnej to przekłada się na niższą emisję gazów cieplarnianych przez elektrownie, ale też do większych oszczędności w domostwach. Jeżeli ktoś z Was chciałby we własnym zakresie zainstalować tego typu kolektory słoneczne to warto zainteresować się tematem fotowoltaiki. Możecie też bezpośrednio zajrzeć do wyszukiwarki firm: http://k-bud.pl, która ułatwi znalezienie wykonawcy korzystnego pod względem ceny i jakości.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s