Modelowe Domy Michałowa to szansa dla firm ocieplających pianką PUR.

Pod Białymstokiem w Michałowie mówi się o potrzebie ujednolicenia domów mieszkalnych. W tej sprawie spotkali się nawet radni, którzy przyjęli uchwałę określającą zakres celowej dostawy z budżetu gminy na termomodernizację domów. Zgłoszone wcześniej poprawki uwzględniono, a prace były wymagające dla wszystkich urzędników. W Polsce nie istniał żaden wzorzec, którym można byłoby się kierować przy opracowywaniu projektu. 

Zgodnie z przyjętymi ustaleniami w latach 2020-2024 gmina rozdysponuje kwotę minimum 300 tysięcy złotych wśród mieszkańców. Dodatkowe fundusze przysługiwać będą mieszkańcom, którzy są właścicielami lub współwłaścicielami domów jednorodzinnych, bloków mieszkalnych oraz budynków wielorodzinnych. Głównym celem przyjętej uchwały jest obniżenie lub likwidacja emisji pyłów oraz zanieczyszczeń generowanych przez stare kotły i piece zasilane paliwem stałym. Ponadto fundusze można wykorzystać na inne zadania zmierzające do ograniczenia strat cieplnych w budynku. Moim zdaniem warto, aby mieszkańcy przyjrzeli się technologi, którą jest ocieplanie pianką PUR. Pianka poliuretanowa pozwala w zdecydowany sposób poprawić izolację w budynkach mieszkalnych. Piana PUR w czasie letnim ułatwia utrzymanie komfortowej temperatury w domach mieszkalnych. Często posiadanie poddasza w obiekcie o niewielkiej kubaturze, często drewnianej okładzinie generują problem z właściwą ciepłotą w upalne dni. Natomiast nieszczelności stolarki okiennej i drzwiowej generuję niekiedy problem z utrzymaniem ciepła zimą. Rozwiązaniem poprawiającym parametry cieplne mogą być izolacje natryskowe pianką poliuretanową. W ten sposób możemy zabezpieczyć poddasze przed mostkami termicznymi. Połączenie wymiany okien oraz drzwi z izolacją pianką PUR może przynieść rozwiązanie dla ciągle rosnących rachunków za energię.

Pianka PUR w domach jedno i wielorodzinnych

Pianka PUR nie alergizuje, ponadto jej położenie jest niezwykle proste i wymaga udziału jednego fachowca w domach o niewielkich wymiarach. Pianka poliuretanowa aplikowana jest pod ciśnieniem, co sprawia, że dociera do wszystkich zakamarków. Dawniej nie myślano, aby przestrzeń na poddaszu była wygodna w użytku. Stąd wszelkiego rodzaju problemy z właściwym ociepleniem, tworzeniem się mostków termicznych. Nie wszędzie użyjemy wełny mineralnej, jeżeli dostęp do szczelin oraz ich położenie uniemożliwia skuteczne położenie otuliny termicznej. W przypadku izolacji pianką takie sytuacje się zwyczajnie nie zdarzają.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s