Marzy mi się fotowoltaika, poznanie parametrów technicznych to podstawa!

Patrząc pod kątem technicznym, domy wyposażone w instalację fotowoltaiczną to nic innego jak bardzo energooszczędne budynki. Nie należy tu zapominać o właściwym ociepleniu ścian, poddasza, wymiany drzwi i okien oraz urządzeń grzewczych na bardziej wydajne. W ostatnich miesiącach chodzi za mną montaż paneli słonecznych, które mogłyby ograniczyć koszty utrzymania. Jak to możliwe? Tak się składa, że fotowoltaika produkuje niemal darmową energię elektryczną. 

Ktoś powie, że to przecież pic na wodę bo instalacja kosztuje. Trudno jednak zgodzić się z takim zdaniem, ponieważ inwestycja zwraca się w przeciągu 6-7 lat. To pokazuje możliwości jakie niesie ze sobą montaż instalacji fotowoltaicznej. Wystarczy spojrzeć na nowatorskie rozwiązania w postaci budynków niskoenergetycznych. Stosuje się w nich instalacje solarne o wysokiej wydajności, które podłącza się do innych urządzeń takich jak chociażby pompa ciepła. W ten sposób eksperymenty z maksymalnym wykorzystaniem energii elektrycznej trwają od wielu lat. Jest to bardzo rozwinięta technologia, gdyż pierwsze próby takich instalacji podjęto w 1976 roku. W obecnych czasach takich projektów fotowoltaicznych mamy kilkaset i cały system uzyskuje bardzo wysoką sprawność. Początkowo koszty inwestycji zniechęcały osoby zainteresowane montażem fotowoltaiki i połączenie jej z innymi urządzeniami w jeden, wysokowydajny system. Obecnie technologia upowszechniła się, co pozwala na jej znacznie szersze wykorzystanie. Wpływ na zakup paneli słonecznych mają więc względy ekonomiczne, ale także rosnące ceny paliw oraz energii.

Parametry techniczne inwerterów, paneli słonecznych

Historia pokazuje, że dane techniczne warto znać. Pierwszy na świecie dom wielorodzinny powstał 17 lat temu w Szwajcarii, a dokładniej w Oberburgu. Od tamtego momentu wiele się zmieniło, także pod kątem możliwości technicznych fotowoltaiki, jak i falowników (inwerterów). Warto znać specyfikację techniczną, dzięki której znamy parametry takie jak wydajność, czy liczba przyłączy, a także poznajemy wszelkiego rodzaju normy, które spełnia urządzenie. Tylko w ten sposób możliwe jest wykorzystanie pełnego potencjału paneli PV, inwerterów. Czytaj więcej pod hasłem: inwertery fotowoltaiczne.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s