Czego dowiedziałem się kupując bramę garażową?

Zakup bramy garażowej wysokiej jakości to wcale nie takie proste zadanie. Liczy się przecież nie tylko cena, ale i użyte materiały oraz sam sposób montażu. Wiele aspektów dotyczących bram garażowych rozumiemy dopiero wtedy, gdy poznamy charakterystykę danego budynku. Sam wybierając bramę garażową kierowałem się wytrzymałością, solidnym wykonaniem, a także estetyką. Każdy z nas chce mieć nie tylko praktyczne rozwiązanie, ale i uzupełniające stylistycznie resztę budynku. 

Zapytacie pewnie czy w moim przypadku wybierałem rozwiązanie w garażu wolnostojącym, czy wbudowanym w bryłę budynku. To w przypadku bramy garażowej nie ma żadnego znaczenia. U mnie wybraliśmy garaż wbudowany w bryłę budynku, nie wyobrażam sobie wychodzenia w zimny poranek z domu, aby dojść do oddalonego garażu. Jedno co mogę powiedzieć to nie oszczędzajcie na materiałach i komforcie. Często lepiej jest zaoszczędzić, zacisnąć nieco pasa w danym miesiącu i mięć święty spokój na wiele lat. Tak też było z bramą garażową. Musicie odpowiedzieć sobie na szereg pytań związanych z zakupem. Czy potrzebujecie jednej dużej bramy w garażu dwustanowiskowym, czy może wystarczy pojedyncze skrzydło dla jednego auta? Brama segmentowa, rolowana, uchylna boczna? Wybór jest naprawdę duży. Musicie też wiedzieć o wymaganiach montażowych dla poszczególnych modeli bram. Ja dowiedziałem się tego dopiero w chwili poszukiwania, na szczęście udało mi się wybrać odpowiednią bramę wraz z montażem.

Ważne parametry z punktu widzenia użytkownika

Moim zdaniem liczy się nie tylko jakość materiałów, ale i użyta izolacja i funkcjonalność. Bramy segmentowe są moim zdaniem najlepsze pod tym względem, gdyż ich konstrukcja umożliwia ocieplenie i sprzedaż już wersji z odpowiednim współczynnikiem. Nie bez znaczenia jest też funkcjonalność i zastosowany napęd. Ma być intuicyjnie i wygodnie. Monterzy na miejscu pozwolili mi na dość długą rozmowę na ten temat, lubię wiedzieć jakie właściwości posiadają bramy garażowe i jak dobrać je pod kątem użytkowym. Dowiedziałem się, że dla garaży z krótkim podjazdem dobrym wyborem są bramy segmentowe lub rolowane. Pozwala to ograniczyć przestrzeń potrzebną do otwarcia skrzydła, gdyż elementy unoszą się pionowo. Jeżeli chodzi o wersje uchylne musimy pamiętać, iż przed garażem konieczne będzie zachowanie przynajmniej 1 m wolnego miejsca. W sytuacji, gdy pod sufitem rozmieszczony został jakiś elementy konstrukcji, możemy pokusić się o montaż bramy segmentowej, lecz z opcją otwierania do boku. Dla osób korzystających z garażu często lub jako miejsca na mini warsztat możemy zdecydować się na model wyposażony w drzwi przejściowe. Szukając ciepłej bramy powinniśmy zwrócić uwagę współczynnik przenikania ciepła U. Niższy wskaźnik oznacza, że mamy do czynienia z bramą cieplejszą.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s